لواشک ترش و هیجان‌انگیز

لواشک ترش و هیجان‌انگیز

لواشک از آن خوراکی‌های بی‌نظیری است که تنها با آمدن نامش شما را وسوسه می‌کند و تا تکه‌ای از آن را بر دهان نگذارید ، آرام و قرار نخواهید گرفت. لواشک ترش که از میوه‌های ترشی چون : آلوهای قرمز و آبدار ، انارهای ترش ، زغال‌اخته ، آلبالو ، زرشک ، سیب سبز ترش ، آلوچه‌های زرد و سبز و لیمو تهیه می‌شوند ، چنان عطروطعم و مزه‌ای دارند که گویا از بهشت آمده‌اند.

لواشک ترش و همه انواع لواشک‌ها با جوشاندن یک یا چند میوه تهیه می‌شوند ؛ عصاره غلیظ شده میوه‌ها پس از گرفتن پوست ، هسته و… آماده خشک شدن در برابر آفتاب و… خواهند شد تا ورقه‌های لذیذ ، دلربا و محبوب لواشک ، آماده شوند و دل و دین از شما بربایند. هرچند لواشک در طیفی از رنگ‌ها از زرد کمرنگ تا سبز، نارنجی و قرمز آتشین و مزه‌های ترش تا شیرین را شامل می‌شود اما میان همه انواع لواشک ، لواشک ترش طرفداران پرو پا قرصی دارد.

دقت در خرید لواشک ترش

در خرید لواشک ، به اعتبار و حرفه‌ای بودن فروشنده بسیار دقت نمایید. اگر شما نیز از طرفداران لواشک ترش هستید باید بدانید که اسیدسیتریک‌های صنعتی و سنتز شده به عنوان ترش کننده‌ای در لواشک‌ها و … استفاده می‌شود که برای بدن و مینای دندان بسیار مضر است. خرید انواع لواشک از جمله لواشک ترش از فروشگاه‌های کار بلد و ماهر ، لواشک‌های قرمز یا زرد و براقی را در دست شما خواهد گذاشت که از میوه‌های سالم و با کیفیت تهیه می‌شوند و سرشار از فواید هستند.

تصور کنید ورقه‌ای لطیف ، نرم ، ترش و آفتاب‌خورده از لواشکی با کیفیت در اختیار شما قرار گیرد که ترکیبی از آلوهای قرمز گوشتی و آلبالوهای درشت است که بوی آفتاب و تازگی می‌دهد و طعمی افسونگر دارد ، چه چیزی بیش از این حس لذت و زندگی را به شما خواهد بخشید؟! لواشک‌های سالم و بهداشتی با رعایت کامل موارد نظافتی و از میوه‌های باکیفیت تهیه می‌شوند نه میوه‌های کرم خورده و فاسد. این لواشک‌های جذاب ، خواص خود میوه‌ها را در خود ذخیره کرده‌اند و مزه میوه‌های تابستانی را در پاییز برای شما زنده خواهند کرد.

لواشک پذیرایی

وجود لواشک ترش و انواع دیگر لواشک پذیرایی بر میزهای پذیرایی شما نه تنها مهمان‌هایتان را شاد می‌کند و به مهمانی شما رنگ و بویی ویژه می‌بخشد بلکه میز پذیرایی شما را نیز با طیف رنگ‌های خود رنگین ، جذاب ، دیدنی و هوس برانگیز خواهد کرد. لواشک ترش زرشکی با نقشی از دانه‌های کوچک زرشک بر آن ، لواشک زرد پهن زردآلویی ، لواشک پرخاصیت سیب ، لواشک‌های آتشین آلویی ، لواشک‌های سبز کیوی و… هرکدام تاثیری خاص بر سلامتی ، اثری ویژه بر روح و رنگی چشم نواز به ظرف‌های پذیرایی شما خواهند بخشید.

چند نکته مهم در تهیه لواشک ترش

لواشک و انواع دیگر آنکه با خشک کردن عصاره ترکیبی میوه‌ها تهیه می‌شود ، برای غلظت بیشتر علاوه بر خود میوه به ژلاتین گیاهی ، برای ایجاد مزه شوری و ترشی به نمک و اسید آلی و برای تعدیل کردن مزه به شکر (گلوکز و ساکارز) نیاز دارد. هرچند لواشک‌های خانگی مادربزرگ‌ها فاقد این مواد است و طعمی طبیعی و دلنشین دارد اما در لواشک‌های صنعتی اینها اضافه خواهند شد. مقدار این مواد ، نوع تهیه و شیوه فروش ، گزینش میوه‌های سالم و بسته‌بندی باید ماهرانه و با مهارت و علم کافی انجام شود تا تکه‌های بی‌ضرر لواشک ترش یا شیرین با شیوه‌های اصولی تهیه شود ، پس در خرید خود بسیار دقت نمایید.

دنیای لواشک‌ها

دنیای لواشک ترش و انواع دیگر لواشک دنیایی عجیب است ؛ هیچ چیز به اندازه تکه‌های کوچک و بزرگ لواشک نمی‌تواند عاشقان ترشیجات را خوشحال کند ؛ در واقع می‌توان گفت که بین برگه‌های زردآلو ، آلوهای جنگلی ، قره قروت ها ، آلبالو و آلوچه‌های خشک شده و… لواشک ترش ، ملس یا شیرین جایگاه ویژه‌ای دارد. برگه‌های خشک لواشک با تمام سادگی‌شان سرشار از اعجاز هستند ؛ خاطرات کودکی ما را زنده می‌کنند و بیش از هر چیز ما را به خانه‌های مادربزرگ‌هایمان می‌برند ؛ درست آنجا که عصری دلپذیر در خانه مادربزرگ را می‌گذرانیم و مادربزرگ با تکه‌های زرد و قرمز لواشک زردآلو و آلو از راه می‌رسد و ما را غافلگیر می‌کند.

لواشک‌ها صبر و حوصله را به ما آموخته‌اند ؛ زمانی که عطر ترش و دلچسب میوه‌هایی که بر گاز می‌جوشند فضای خانه‌ها را پر می‌کند و ما شاهد تهیه عصاره‌های روان و خوش‌رنگ لواشک و سرازیریش در سینی‌های کوچک و بزرگ هستیم تا لحظه‌شماری برای خشک شدنشان پیش روی خورشید و تحمل ناخنک نزدن و… همه و همه ما به یک خوراکی ساده اما سرشار از دلبری و جذابیت می‌رساند که چون سخت به‌دست‌آمده ، آرام و نرم نرمک در دهانمان چرخ می‌خورد و تا لحظه میل ، سحرانگیزترین مزه‌ها را به ما می‌چشاند.

منبع : ویکی‌پدیا ، دانشنامه آزاد

محصولات ما

35,000 تومان45,000 تومان

محصولات جانبی

سس مخصوص لواشک

5,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *